Najčastejšie otázky

Aký priestor a s akým vybavením je potrebný na masáž?

Na umiestnenie masérskeho stola a pohyb okolo stola potrebujem priestor s veľkosťou aspoň 2x3 metre. Teplota v miestnosti by mala byť min. 21 °C (ideálne 23 °C). Všetko potrebné masérske vybavenie si prinesiem vždy so sebou (vrátané vyhrievaného masážneho stola v prípade chladnejšieho počasia). Účinok masáže zvýrazňuje príjemná relaxačná hudba. Je preto vhodné mať v priestoroch masáže CD/DVD/MP3 prehrávač.
Klienti obvykle preferujú použitie svojho vlastného prestieradla na masážny stôl a prestieradla, uteráku, alebo osúšky na zakrytie. V prípade potreby však mám pre Vás prestieradlá k dispozícii.

Ako sa mám pripraviť na masáž?

Minimálne jednu hodinu pred masážou odporúčam nejesť, nepiť kávu a nefajčiť. 3 hodiny pred masážou nekonzumovať žiadne ťažké jedlá a nepiť alkohol. Pred masážou je tiež potrebné osprchovať sa.

Čo robiť po masáži?

Po masáži si doprajte oddych a vyhýbajte sa chladu a zvýšenej fyzickej aktivite. Príjem dostatočného množstva tekutín pomôže odbúraniu škodlivých látok z organizmu, ktoré sa uvoľnia počas masáže.

Ako sú kontraindikácie masáží?

Informujte ma pred masážou o ochoreniach, zraneniach, alebo iných relevatných skutočnostiach, ktoré môžu mať vplyv na poskytnutú masáž. Najmä o srdcovo-cievnych ochoreniach, nádorových ochoreniach, krvácavých stavoch, zlomeninách, ochoreniach kĺbov, kožných ochoreniach, ale aj o tehotenstve. Na základe toho prispôsobím masáž Vášmu zdravotnému stavu.
V nasledovných prípadoch neodporúčam masáž: akútne zápalové ochorenia, zvýšená teplota, infekčné ochorenia, pooperačné stavy, epilepsia.

Ako často si dopriať masáž?

Na zabezpečenie dlhodobého účinku masáže je dôležitá pravidelná másaž, pričom optimálna frekvencia masáží je individuálna. Svojim klientom odporúčam prvý mesiac začať s týždenným intervalom a potom ho prehodnotiť podľa ich individuálnych potrieb. Väčšina mojich klientov využíva masáže v týždňových, alebo dvojtýždňových intervaloch.